اضافه کردن پودر دارچین گلستان به مایع دستشویی موجب افزایش قدرت تمیز کنندگی آن می شود

باید بدانید بر اساس بررسی منبع مورد اعتماد در سال 2015، مطالعات حیوانی نشان داده است که پودر دارچین گلستان ممکن است سطح قند خون را کاهش دهد.

این بررسی همچنین اشاره کرد که پس از مصرف 60 نفر مبتلا به دیابت نوع 2 تا 6 گرم دارچین در روز به مدت بین 40 روز تا 4 ماه، گلوکز سرم، تری گلیسیرید، کلسترول لیپوپروتئین با چگالی کم و کلسترول تام کمتری داشتند.

با این حال، با توجه به مرکز ملی سلامت مکمل و یکپارچه (NCCIH)، یک منبع معتبر در سال 2012 به این نتیجه رسید که دارچین به کاهش سطح گلوکز یا هموگلوبین گلیکوزیله A1c – که معیارهای طولانی مدت کنترل قند خون هستند – در افراد مبتلا به این نوع کمک نمی کند. دیابت نوع 1 یا 2

مطالعه کوچک دیگری که منبع معتبری است به تأثیر دارچین، کلسیم و روی بر مدیریت فشار خون در افراد مبتلا به دیابت نوع 2 پرداخت. نتایج نشان نداد که این درمان هیچ تاثیری داشته است.

دارچین

پیشگیری از بیماری آلزایمر: برخی از مطالعات حیوانی نشان داده اند که دارچین ممکن است به پیشگیری از بیماری آلزایمر کمک کند. به گفته محققان، یک عصاره موجود در پوست درخت دارچین به نام CEppt حاوی خواصی است که ممکن است از بروز علائم جلوگیری کند.

موش‌هایی که این عصاره را دریافت کردند، کاهش ویژگی‌های آلزایمر مانند پلاک‌های آمیلوئید و بهبود توانایی تفکر و استدلال را تجربه کردند. اگر تحقیقات بیشتر اثربخشی آن را تایید کند، این عصاره اما نه لزوما دارچین کامل ممکن است در توسعه درمان‌های آلزایمر مفید باشد.

در سال 2000، یک منبع معتبر مطالعه از عصاره گیاهان دارویی هند نشان داد که دارچین ممکن است به محافظت در برابر HIV کمک کند.

دانشمندان 69 عصاره را در آزمایشگاه آزمایش کردند. Cinnamomum cassia یا پوست درخت دارچین و Cardiospermum helicacabum که شاخه و میوه دارچین است، در کاهش فعالیت HIV مؤثرترین بودند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.